Hydrangea arborescens "Annabelle"
Puishortensia "Annabelle"

´Annabelle´ nõjatumas oma naabrite peale.

Üsna harali okstega põõsas, mis jääb kasvult väiksemaks kui tuntud sort "Grandiflora". Ometi on "Annabelle" õisikud läbimõõdult suuremad (kuni 30 cm). Kerajad, valged õisikud puhkevad suve teisel poolel.
Armastab päikeselist kuni poolvarjulist kasvukohta. Muld peaks olema viljakas ja pigem niiskem kui tuhkkuiv. Liigvett puishortensia ei talu.

Põhiline probleem "Annabelle" kasvatamisel on okste lamandumine õite raskuse all. Sageli vajub põõsas nii laiali, et sel pole enam tegu ega nägu. Lamandumise vastu:

1. istuta mitu põõsast lähestikku, siis nad aitavad üksteise oksi püsti hoida. Võte ei anna 100% edu, kuid tulemus on talutavam, kui üksikpõõsa istutamisel.

2. lõika põõsaid tagasi 60...70 cm kõrguselt. Niiviisi puituvad oksad tugevaks ja seisavad paremini püsti. Madalama lõikuse korral on õied küll suuremad, kuid kõrge lõikuse puhul on nad siiski sedavõrd suured, et nendega võib rahul olla. Paraku ei jäta külmem talv oksi ellu ja põõsas on sunnitud kevadel ikkagi kasvatama uued kergesti lamanduvad oksad. Sellisel juhul tuleb tunnistada Looduse võitu.

3. toesta põõsas varakult sobiva suuruse traatrõngaga, mis okste edenedes kasvab sedavõrd lehestiku sisse nii, et suve teisel poolel pole rõngast üldse märgata. Toestamise hilinedes on toestik näotult näha.