Verev kontpuu Cornus sanguinea

Euroopa päritoluga talveti punase koorega kontpuu. Lehed värvuvad sügiseti üsna leekivatesse toonidesse. Viljad on tal mustad ja kibedad. Põõsas ise kasvab kuni 5 m kõrgeks. Loetakse absoluutselt lollikindlaks põõsaks, kes suudab vabalt vastu panna ka südalinna tingimustes. Ainuke, mis talle ei meeldi on liialt liivane pinnas.

Tuntuim sort omab lausa 3 nime ´Midwinter Fire´, ´Winter Beauty´ ja ´Magic Flame´. Tegemist olevat siiski erinevate klooniga. Üks on teisest pisut kiirema kasvuga ja kõrgem. Ka on tal lehed suvel tumedamad rohelised. Millise klooniga ostes tegu on, seda ei oska sulle keegi öelda. Nimi sildil ei määra midagi.

Üldiselt peaks ´Midwinter Fire´ jääma üsna madalaks põõsaks (ca 1,5 m). Talveti on tema oksad tõesti väga vahvasti värvunud kollaseks-oranzhiks-roosaks väga sujuva üleminekuga. Päike on okste värvumiseks hädatarvilik. Noored oksad värvuvad mahlakamalt, mistõttu on kevadine tugev tagasilõikus tarvilik tegevus. Väetamise ja kastmisega tuleb saavutada olukord, et sügiseks oleksid noored võrsed taaskord vähemalt meetrised.

Cornus sanguinea ´Midwinter Fire´ kahjuks küll juba kevadel, kui lumi on kadunud igavikku.