Thunbergi kukerpuu Berberis thunbergii.
punased kääbused

Punaseleheliste kääbuskasvuliste Thunbergi kukerpuude talvekindlus ei pruugi olla 100%-line. Õnneks nad jäävad enamasti üleni lume alla ja see on nende ellujäämisele heaks eelduseks. Karm ja lumevaene talv võib neile kergesti liiga teha.
Kukerpuude värvus sõltub suurel määral kasvukoha valgustustingimustest, pinnase omadustest ja hooaja temperatuurirezhiimist. Seega ei maksa kirjeldustes toodud värvusi võtta väga dogmaatiliselt. Ja nagu ikka- mida rohkem on kasvukohas päikest, seda erksamaid toone suudavad kukerpuud tekitada. Nagu tavamõõdus kukerpuidki, võib ka kääbuseid soovi korral pügada.

´Atropurpurea Nana´ - tipust purpursete, alt üsna rohekate lehtedega väike ja väga tihe kera. Kõrgus ja ka laius ulatub max 60 cm-ni. Sobib hästi kiviktaimlasse. Väga aeglase kasvuga. Sügisel värvub erepunaseks. 

Sellisena näeb ´Atropurpurea Nana´ istik välja sügisrüüs. Ainult värvipimedal inimesel jääb selline kukerpuunagamann aias tähele panemata.
´Red Lady´ ka ´Dart´s Red Lady´ - on tumepurpursete lehtedega väike põõsake. Kohati tunduvad lehed olevat lausa mustjad. Sügis toonib lehed kärtspunaseks.
´Bagatelle´ - õrnade okstega tilluke ( kõrgus ja laius vaevu 40 cm) põõsake. Lehed intensiivselt tumepunased. Erkpunane sügisvärv. Igati kohane kiviktaimla põõsake. Kasutatav ka bonsaina.
Berberis thunbergii ´Ruby Star´
´Ruby Star´ - on väga punane (igal ajahetkel) Poolast pärinev uudisaretis. Jääb väikeseks mütsakaks.