Thunbergi kukerpuu Berberis thunbergii .
valdavalt kollakates toonides sordid

´Aurea´ - säravkollaste lehtedega väike (max 1 m) ebakorrapärane põõsas. Külmakindel, aga lehed võivad saada põletuse suvisel kuumal keskpäeval. Kasvab väga aeglaselt, mistõttu istikud on kallid. Vaieldamatult üks säravaim kollaselehiste põõsaste seas. Meie aias on ta jäänud ca 60...70 cm kõrgeks. Sügisel värvuvad lehed kahvatu rohekaskollaseks.
´Goldalita´ - võrsete tipulehed oranzhika kuni punaka jumega, mistõttu on väga pilkupüüdev. Pisike, kompaktne ja ümar põõsake. Suve edenedes "lahjeneb" põõsakese värvus kollaseks. Sügisel värvuvad lehed samuti rohekamaks.
´Bogozam´ BONANZA GOLD - on eelmisega äravahetamiseni sarnane. Täpselt samane on ka värvitoonide muutumine ajas. Väidetavalt päike ei tee sellele kääbikule liiga.
´Golden Zwerg´ - on väga tihe ja tema moodustatud mütsakal on tõesti olemas tipu moodi kõrgem koht. Sügise tulles värvuvad lehed rohekamaks.
´Sunsation´-on üks isepäine kollaselehine kukerpuusort. Suvel on tema tillukesed lehed tõesti kollased, aga sügisel koloreerib ta need kärtspunaseks. Põõsas kasvab kuni 1 m kõrgeks ja samavõrd laiaks. Erinevalt eelpooltoodud sortidest on tema põõsa oksastik eriliselt jäik. Põõsas võtab kasvades vaasja või pesaja kuju. Ta ei karda talvekülmasid ega ka kesksuvist päikesepõletust. Reeglina ta annab sügiseti hulgakaupa kukerpuudele iseloomulikke korallpunaseid piklike vilju, mis püsivad põõsal sügava talveni.

See ´Aurea´ on ca 5 aastane ja püsib kenasti põlvekõrgusena.
´Goldalita´ on oma kaksikõest tiba madalam ja kompaktsem. Pilt on tehtud sügisel, mistõttu noorte võrsete oranzhikas toon on kadunud.
´Bogozam´ BONANZA GOLD annab ilusa tiheda kera.
´Golden Zwerg´ on tõesti pisut künkakese moodi.
´Sunsation´ - omalaadne kollaselehine kukerpuusort iseloomulikus sügisvärvis.