Thunbergi kukerpuu Berberis thunbergii .
valdavalt oranzhides toonides sordid

Siinkohal on kirjeldatud mõningaid Thunbergi kukerpuu sorte, mille lehestik on suurema osa suvest oranzhikas. Sügisel värvuvad nad leekivpunaseks. Tegelikult on lehevärvused üsna tinglikud. Lehtede värvigammale avaldavad suurt mõju mullastik, sademed ja päike. Kuna oranzh värvus on aias harva esinev, siis on siinkohal kirjeldatud sordid üsna otsitud kaup.

´Orange Compact´- ca 0,6 m kõrge väga tihe põõsake, mille võrsetipud on kaetud oranzhikate lehtedega. Lehed värvuvad sügisel kärtspunaseks.
´Admiration´ - punastel lehtedel on lai kollane kant. Kokkuvõttes paistab kaugemalt vaadatuna oranzhina. Väidetavalt 2005.a. väljalase.
´Orange Beskid´ kasvab kuni 1 m läbimõõduga ümaraks põõsaks. Ta on sortide ´Aurea´ ja ´Atropurpurea´ hübriid. Ta on suvel erkoranzh. Pildil on ta juba punastes sügisvärvides.
´Orange Ice´ on uuem Poolast pärit sort. Ta on suhteliselt püstise olekuga - pikkamööda sirgub 60 cm kõrguseks ja 30 cm laiuseks põõsaks. Tema värvus on kogu hooaja fantastiline, leegipunane värvus intensiivistub sügiseti uskumatult leekivaks. Täispäike. Iseenda lehtede varjus olevad võra seespoolsemad lehed on rohekad. Paraku on see nähtus omane valdavale osale kukerpuude sortidele. Foto on tehtud sügisel.
Berberis th. ´Orange Ice´
´Orange Dream´ on sort, mille tunneb teiste hulgast kergesti ära. Sassis olekuga põõsa lehed on üsna kitsad. Kevadel on need oranžid, sügisel värvuvad punasemaks. Noorte võrsete koor on punane. Kukerpuudele omased piklikud punased viljad kaunistavad põõsast täiendavalt. Põõsas kasvab ca 1 m kõrgeks ja samavõrd laiaks. Foto on tehtud sügisel.
Berberis th. ´Orange Dream´