Kurdlehine lodjapuu Viburnum rhytidophyllum.

 

Kurdlehine lodjapuu on meie aias kasvanud ca 1 m kõrguseks.

Kurdlehine lodjapuu Viburnum rhytidophyllum ´Variegatum´

See on üks ütlemata kummaliste lehtedega taim. Keegi oleks justkui tema üsna suured lehed ära kortsutanud ja siis peoga sirgemaks silunud. Tumerohelised lehed on igihaljad. See troopilise moega taim on meie aias hulk aastaid õnnelikult elanud, külm pole teda tapnud. Küll aga kardab ta päikesepõletust. Juba sügisel katame ta varjutuskangaga ja okste najale nõjatatud suuremate kuuseokstega. Talvel loobin põõsale sisse ja peale kohevat lund.

Ta on meil ka õitsenud. Õied on väikesed, valged, hõredas, kerajas õisikus. Ta õitseb kohe, kui ilmad soojenevad. Tegelikult on ta siiski puhtalt lehtilutaim. Tal peaksid olema pilkupüüdvad punased ja mustad viljad, aga neid pole meil näha õnnestunud. Viljumiseks on vaja veel teist põõsast, aga paraku pole meil talle (sex)partnerit pakkuda. Tarvitab tavalist aiamulda. Väidetavalt elab üle ka väga...väga lubjase pinnase.

Kui mu pilk langes kurdlehise lodjapuu sordile ´Variegatum´, siis olin sunnitud hüüatama: "See ei ole võimalik!". Ja ometi on ta olemas, fännide suureks rõõmuks.