Sargenti lodjapuu Viburnum sargentii ja volt-lodjapuu V. plicatum

Sargenti lodjapuu Viburnum sargentii sarnaneb esmapilgul harilikule lodjapuule. Täpsemal silmitsemisel märkad, et tema lehed on hariliku omadest tibake suuremad. Tolmukad jällegi on kollaste asemel hoopistükkis punased. Viljad on pisut suuremad, aga ikkagi säravpunased. Need püsivad poole talveni puus, kui linnud neile 1:0 ära ei tee. Hariliku lodjapuuga sarnaselt värvuvad ka Sargenti lehed sügisel rusketesse toonidesse.
´Onondaga´ - on USA-st pärit nägus sort (1959). Pungadest väljuvad lehed on omapärast pruunikaspunast tooni. Õienupud on punased, aga nendest avanevad valged steriilsed äärisõied ja pisikesed õisiku keskosa õiekesed, mis on lillakas-kreemikad. Sügisel on tema lehed täidlaselt punased. Sort on võitnud auhindu. Põõsas on suurt kasvu (meie oma on sirgunud 3 m kõrguseks sihvakaks põõsaks), hoiab oma oksi kenasti ülespidi.
Putukad on mõnikord kippunud tema noori lehti kokku krässutama, aga mitte tüütult tihti.

Volt-lodjapuu V. plicatum on väheldasema kasvuga. Tema oksad moodustavad "korruseid". Sellised põõsad on aiakujundajate poolt hinnatud, neid lihtsalt pole ülemäära pulju võtta. Õisikud on volt-lodjapuul lamedad - keskel viljakandvad, tillukesed ja kreemvalged, ümberringi steriilsed, suured ja valged. Viljad on algul punased, valminuna mustad.
´Summer Snowflake´ - õitseb rikkalikult terve suve. Põõsas jääb kasvult liigist madalamaks. Põõsa lehed värvuvad sügisel punaseks
´Watanabe´- õitseb samuti kogu suve valgete lamedate õisikutega. Sügisel värvuvad põõsa lehed kirgastesse oranžidesse ja punastesse toonidesse. Kasvab ca 1,5 m kõrgeks laikooniliseks põõsaks. Tema kuju on piisavalt täiuslik, et mitte püüda seda kääridega "parandada" .

Sargenti lodjapuu ´Onondaga´ lehed on kevadel üsnagi värvikad.

'Onondaga' õitsemas.

Viburnum sargentii ´Onondaga´
´Onondaga´ sügisrüüs.