Roosaõielised põõsasmaranad Potentilla fruticosa

´Pink Queen´ on pärit Lääne-Euroopa puukoolidest. Täiesti külmakindel. Vajab poolvarju või päikesepaistet. Vajab rammusat ja niisket aiamulda.50-80 cm kõrge ja lai, 5-aastane põõsas loetakse täiskasvanuks.
Sajandivahetusel oli ta Eestis üks vähestest roosaõielistest põõsasmarana sortidest.Tal on erkroheline tihe lehestik, lehestik, lehed väiksemad kui enamusel sortidest. Ka õied on väiksemad, kui paljudel teistel sortidel, aga selle eest on tal õisi väga palju. Moodustab ümara, ühtlase põõsa, mis juulis hakkab rikkalikult õitsema. Vanemate õite värv pleekub, eriti kui põõsas kannatab kuiva ja nälga. Seetõttu  on selle sordi jaoks õige kasvukoht varjus keskpäevasest päikesest. Ja ikkagi jääb sordi suureks puuduseks õite pleekumine.
Nüüd on uusi roosaõielisi sorte lisandunud pea igal aastal.

´Pink Queen´-i õied näevad pildil üsna valged välja, tegelikult on nad ikkagi roosaka jumega.
PRINCESS (ka ´Blink´)on napisti 1 m kõrgune põõsake. Roosaka jumega õitele on eripäraks suurem tutt kollaseid tolmukaid õie keskel. Kroonlehtede värvus on äärtel tunduvalt heledam. Mõnikord on õitel ka kroonlehti rohkem. Õied on üsna pleekumiskindlad. Alustab õitsemist suhteliselt hilja (täiesti suve lõpus). Põõsas näeb õitsemise ajal väga ilus välja.
´Salmons Pink´ on samuti väheldane, aga selle eest õiterohke.
´Pink Beauty´ ehk LOVELY PINK on alles patendialune Kanadast pärit sort, mille värsked õied on tõesti selgelt roosad ja üsna suured. Lehestik on tal erkroheline. Ka sellel sordil võib esineda nn. topeltõisi. Sort on juba võitnud auhindu.

Roosaõielised põõsasmaranad istuta soovitavalt nii, et nad ei saaks keskpäevast teravat päikest lagipähe.