Punaseõielised põõsasmaranad Potentilla fruticosa

´Red Ace´ on üks esimestest laiatarbesse suundunud punaseõielistest põõsasmarana sortidest. Õied telliskivipunased. Tal on erkroheline tihe lehestik, lehed väikesemad kui enamusel sortidest. Moodustab ümara, ühtlase põõsa, mis juulis hakkab rikkalikult õitsema. Vanemate õite värv  pleekub tugevasti, eriti kui põõsas kannatab kuiva ja nälga. Seetõttu  on selle sordi jaoks õige kasvukoht varjus keskpäevasest päikesest. 30-50 cm kõrge ja lai, 5-aastane põõsas loetakse täiskasvanuks. Väikese kasvu ja peene ilu tõttu kasvatatakse seda sorti enamasti lillepeenras, kiviktaimlas, alati nähtaval kohal aias.

MARIAN RED ROBIN ( ka Red Robin) ehk ´Marrob´on eelmise parandatud variant. Tema õite algne toon on punasem ja nad ei pleeku nii kiiresti. Talle on omistatud aiandusauhindu.

´Red Joker´ - veel üks punast värvi õitega sort. Eelmistega erinevuste märkamiseks peaks neid kõiki sorte kõrvuti kasvamas nägema. On vist pea ükskõik, millise punaseõielise sordi omale aeda muretsed, kasinakasvuliseks jäävad nad kõik. Sellist vägevust nagu kollane ´Goldfinger´ või valge ´Sandved´ ei suuda nad kunagi ega kusagil üles näidata.

Kõigi punaseõieliste maranate puhul on väga oluline istutada nad nii, et keskpäevane päike ei pääseks neid pleegitama.

Noor ja igati kabe MARIAN RED ROBIN Potentilla fruticosa