Hall nulg Abies concolor.

  See P-Ameerikast pärit nululiik kasvab oma kodumaal kuni 75 m kõrgeks. Tüve koor tuhkjashall. Okkad pikemad kui teistel nululiikidel (4-8 cm), pisut sirpja kujuga ja värvuselt sinakasrohelised või  vesihallid, nõrgalt kamja asetusega. Käbid silinderjad, 7-12 cm pikad, läbimõõt 3-5 cm. Eesti suurimad puud on 27 m kõrged.

 Üks külmakindlamaid ja vähenõudlikumaid nululiike  mullastiku suhtes. Samas väga päikeselembene, talub vaid väga kerget varju. Ei talu  ülekuumenemist. Ei talu liigniiskust.

 Eelistab värskeid, viljakaid muldi. Talle meeldivad kruusased mullad. Ei talu nätskeid saviseid pinnaseid.
 

 Hall nulg on väga ilus ja suursugune puu. Paraku saavad noorte istikute ladvapungad sagedasti külma poolt kahjustatud, mistõttu halli nulu istikud näevad nadid välja. Aja jooksul nad karastuvad ja tekitavad ikkagi omale ilusa, korrapärase võra.
Halli nulu sort ´Violacea´on tõesti väga sinine. Loetakse üldse üheks sinisemaks okaspuuks. Ta kasvab täismõõduliseks suureks puuks. Pärit aastast 1875.
Kuulsaim sortidest on kahtlemata ´Compacta´ (sün. ´Glauca Compacta´). Vanade puude kõrgus ei ületa 2 m. Tal on tihe, kooniline võra, mille väliskontuur on pisut muhklik. Väga ilus sinine kääbik! Sordi algusaastaks on 1891.
´Archer´s Dwarf´ - on eelmisega samades mõõtudes kääbik. Pärit on ta Inglismaalt. Tal on üsna pikad ja graatsiliselt paiknevad hallid okkad. See on üsna rariteetne nulusort.
´Argentea´ (sün A. concolor var. candicans) - kasvab lõppkokkuvõttes suureks puuks. Alul on ta kitsaskooniline, hiljem sammasjas. Paljude arvates on hoopiski just see kultivar kõige sinkjam okaspuu üldse. Tema käbid paiknevad nulgudele kohaselt okstel püsti, nagu küünlad. Need on sinkjad, 6...15 cm pikad. Noorena võib vajada tugikeppi, mille abil puud sirgena hoida.
´Wintergold´ - on kollaste okastega poolkääbuskasvuline sort. Okkad on eriti kenasti kollased talvel. Kasvukujult "kooniline kuusk". 10.aastaselt ca 2 m kõrge. Sort on pärit Saksamaalt 1980.a.
´Blue Saphir´ - eriliselt pilkupüüdva hallikassinise okkavärviga kääbik .

Selgelt sinihall - hall nulg ´Violacea´.
Ca 1 m kõrgune hall nulg ´Compacta´.
Abies concolor ´Wintergold´
Hall nulg ´Fastigiata´ Abies concolor
Hall nulg ´Wintergold´ suvel.

 
Abies concolor ´Argentea´
Hall nulg ´Argentea´ A. concolor var. candicans