Jaapani nulg Abies veitchii

 

  Jaapani nulg on sirgetüveline puu, võra võrdlemisi laikoonusjas. Ülemised oksad ülespoole suundunud, alumised horisontaalselt, ulatudes peaaegu maapinnani. Koor hallikas-tumepruun, sile. Okkad 1,5-3 cm pikad,rohelised. Käbid silinderjad, tumesinakasvioletjad. Hakkab varakult ja madalalt käbisid moodustama. Käbidega kaunistatud puu on väga nägus.

Külmakindel. Küllalt kiirekasvuline. Väga dekoratiivne alt helehallikate okaste tõttu (hästi nähtavad, kui tuulepuhangud oksi ülespidi käänavad).

Armastab varjulist kasvukohta, eriti noorena. Seega on ta üks vähestest "okkalistest", kes on nõus varjus kasvama. Vanemas eas peaks saama ka päikest. Ülekuumenemist ei talu. Ei talu hästi ka paksu lund pika aja jooksul. Ta on mingil määral võimeline täis kasvatama äramurdunud okstest jäänud tühimikke.

Muld peaks olema kergelt happeline kuni neutraalne. Leeliselist mulda ei talu. Liigniiskust ei armasta.

Jaapani nulul on sorte vähevõitu, aga hästi otsides mõne ikka võib leida. Näiteks Tshehhist 1972.a. pärit kääbik ´Rumburk´. See väike nuluke kasvab 25. aastaga vaid 0,5 m kõrgeks mütsakaks. Kuna tema okaste alaküljed on helehallid, siis on nimetet mütsakas rohelise ja helehalli laiguline. Värskete nululeidude iludusvõistlusel oleks see sort üsna esirinnas.

Noor jaapani nulg. Kohati on näha okaste heledad alapooled.
Üks sortidest on ´Kramer´. Ta ei suuda oma okste seast juhtoksa määratleda. Tulemuseks on karikakujuline võra.
´Heddergott´ on pärit Heddergott´i puukoolist Saksamaalt. Kasvab aegamööda koonilise kujuga puuks. Iseloomulikuks on okaste hõbedane alakülg.