Veigela ´Red Prince´ Weigela ´Red Prince´

On ilmselt kõige punasemate õitega veigela. Põõsas on üsna madal, vaid pisut üle 1 m kõrge. Paraku küll ei ole ´Red Prince´ naljalt kunagi nii õisi täis kui kaunis veigela. Samas on ta väga väljapeetud olekuga - kasin kõrgus ei tüki esile; õied on väga puhaspunased; õisi on parajal määral. Kauni veigela puhul tahaks alati küsida: "Miks pagana päralt sul neid õisi nii palju on?". ´Red Prince´-il on veel ka see suurepärane omadus, et vähegi soojema suve korral läheb ta sügisel veel teinegi kord õide. Õisi on küll vähem, aga silma rõõmustavad nad ikkagi.

Temaga väga sarnane on sort ´Bristol Ruby´. Tema torujad, väljastpoolt punased, õied on seest tumeroosad (eelmisel on õis üleni punane) ja põõsas on ka pisut kõrgem.
Veigelad armastavad päikest ja rammusat, niisket mulda. Need mõlemad sordid on meie aias väga vapralt vastu pidanud, kuigi neil ei ole parim kasvukoht.
´Red Prince´- alati kena ja kammitud.
Weigela ´Bristol Ruby´
´Bristol Ruby´ õied avanevad laiemalt. Seepärast on täies õies ´Bristol Ruby´ põõsas punasem.

´Eva Rathke´ - on veel üks populaarne veigelasort. Vana küll (aastast 1893), aga endiselt reipalt rivis! Tal on karmiinpunased õied ja kompaktsele kasvule tänuks normaalmõõtudesse jääv põõsas (H=1,5 m). Nagu teisedki punaseõielised veigelad, õitseb ka ´Eva Rathke´ üsna pikalt.