Kauni veigela kirjud sordid Weigela florida

Nooruke ´Nana Variegata´.
MONET istikud

´Nana Variegata ´Annab meetrise põõsana suurepärase värvikombinatsiooni - puhasroosad õied + kreemvalgega ääristatud lehed. USA aednikud loevad teda üldse üheks väärtuslikumaks (kontrastne kogu suve jooksul) kirjulehiseks taimeks aias. Kui kirjulehine veigela on ära õitsenud, siis ka lihtsalt kirjute lehtedega põõsas on kena väljanägemisega. Lehed on kontrastsemad, kui põõsas kasvab päikese käes. Talveks tuleks teda katta (juurtele ämber liiva, okste vahele ja ümber kuuseoksi) ja igal võimalusel kuhjata talle peale lund.
MONET ehk ´Verweig´ on uus patendiga kaitstud veigelasort. Lehed kirjatud veigela jaoks tavatutes toonides. Tema parameetrite kohta Eestis pole veel eriti midagi teada. Teda pole meil lihtsalt veel kasvatatud. Meie aias on ta paar aastat olnud. Elus, aga eriti ei edene. Ikka alles väike mütsakas, mille värvid on hoopis plassimad, kui pildil. Õied on tal roosad. Arvatavalt on ta üsna väikesekasvuline.
CARNAVAL ehk ´Courtalor´ on triploidne hübriid, mille õied on vaheldumisi roosad või üsna valkjad. Meil on ta kasvanud ca 1,3 m kõrguseks alla kaarduvate okstega põõsaks, mis õitseb rikkalikult ja kui pilk talle peale visata, siis tuju paraneb silmnähtavalt. Ta näeb nakatavalt rõõmsameelne ja kelmikas välja. Talvekülmadest pole ta lasknud ennast häirida.

Veigela CARNAVAL Weigela õitsemas.

Nagu kõik veigelad, armastavad ka kõik "kirjud" päikest ja rammusat ning mitte liiga kuiva mulda. Kasvukoht olgu tuulevarjuline. Peale õitsemist lõigatakse tagasi, et soodustada uute võrsete teket. Noorte võrsete lehestik on erksamate värvidega.
´Looymansii Aurea´
on ilmselt taaskord sort, mille ümber on kuhjunud segadust. Internetist andmeid vaadates selgub, et paljud on veendunud, et tegu on kollaselehise sordiga. Teised lisavad lehtedele purpurse äärise, kolmandad kirjeldavad tema lehti kollasekirjutena. Õite värvus varieerub roosast punaseni. Õnneks kohtab netiavarustes siiski ka pea täpselt samasuguseid fotosid, nagu meie taimest tehtugi on. Sordi teeb eriliseks ilus, pastelsetes oranžikates toonides sügisvärv. Kas see igal sügisel tekib, seda ma paraku ei tea (taim on meil olnud vaid 1 aasta). Olgu, kuidas tema nimega on, aga tegemist on ilusa veigelaga.

Weigela ´Looymansii Aurea´
Meie ´Looymansii Aurea´ on selline.

Aja edenedes on selgunud, et antud veigelasort on tõepoolest suurepärane sügismaalide meister. Ilusad üleminekutega toonid hakkavad juba kaugelt silma.

Weigela ´Looymansii Aurea´
´Looymansii Aurea´ on haistnud sügise saabumist.