Calmia Istikuäri OÜ eripära on see, et meie müüme, erinevalt paljudest istikute müügikohtadest, viljapuude istikuid paljasjuursena. Paljasjuursed istikud kaevame välja vahetult enne Teile müümist. Istikuid ei ole kasvatatud kängitsetuna piiratud mahuga pottidesse, kus nende juured võivad kergesti võtta keerdunud asendi, mis takistab puude edasist arengut. Samuti ei ole istikuid kasvatatud kasvuhoones (nagu seda potitaimede korral enamasti tehakse).

Riiklik inspektor on igal aastal võtnud meie viljapuudelt proovid ja neid on laboris põhjalikult uuritud. Viljapuude bakterpõletikku ei ole leitud.

Viljapuude istikute müük 2019a. kevadel on alanud.
Istikud on korraliku võraga, vähemalt 1,5 m kõrged (enamasti 2...2,5 m kõrged). Mitmetel sortidel on saada puid, mis on vanemad ja veelgi suuremad.

õunapuud

15.-

"Martsipan", "Maikki", "Valge klaarõun", "Tallinna pirnõun", "Krügeri tuviõun", "Kasper"

"Auksis", "Liivi kuldrenett", "Sügisdessert", "Melba", "Krista", "Lembitu", "Karamba"

"Alesja", "Antei", "Kikitriinu", "Orlovski sinap", "Veteran",

pirnipuud 15.-

"Pamjati Zegalova", "Kurvitsa lemmik", "Pepi", "Tšizovskaja"

ploomipuud 15.-

"Edinbourgh", "Emma Leppermann", "Jubileum", "Ouillini Renklood", "Renklod Haritonovoi", "Renklod Jenikejeva", "Victoria", "Märjamaa"

murelid 18.-

"Karmel", "Artur", "Elton"

kirsipuud 15.-

"Hindenburg"

Lisaks on saada ka õunapuude nn. perepuid.

See korvitäis õunu on pildistatud 12. juulil. Õunad on seisnud tavalises keldris ületalve ja rõõmustavad meid enne suveõunte valmimist. Välimus on neil suurepärane, maitse paraku pisut saepurune (tuim). Säilimise tšempion on "Karksi renett".


P.S. Kui sul tuju või tervis hakkavad käest ära minema või laste kommikisa kogub tuure, siis tee endale (ja paku teistelegi) üks ehe prantslaste suupiste. Võta hapukas ja mahlane õun, lõigu see parajateks suutäiteks, määri igale viilule maitse järgi mett ja naudi. Läks ju mõnusamaks, eks!