Calmia Istikuäri OÜ eripära on see, et meie müüme, erinevalt paljudest istikute müügikohtadest, viljapuude istikuid paljasjuursena. Paljasjuursed istikud kaevame välja vahetult enne Teile müümist. Istikuid ei ole kasvatatud kängitsetuna piiratud mahuga pottidesse, kus nende juured võivad kergesti võtta keerdunud asendi, mis takistab puude edasist arengut. Samuti ei ole istikuid kasvatatud kasvuhoones (nagu seda potitaimede korral enamasti tehakse).

Riiklik inspektor on igal aastal võtnud meie viljapuudelt proovid ja neid on laboris põhjalikult uuritud. Viljapuude bakterpõletikku ei ole leitud.

Viljapuude istikute sortiment 2021a. sügiseks, mida on veel saada. Istikud maksavad 15.- (väga suured puud on kuni 25.-/tk). Valid välja, ma kaevan üles ja kui samal päeval istutad, siis puu ei saa arugi, et ta kasvab nüüd uues kohas! Kevadmüüki alustame kohe, kui labida maasse saab suruda.
Istikud on korraliku võraga, vähemalt 1,5 m kõrged (enamasti 2...2,5 m kõrged).

õunapuud

15.-

"Valge klaarõun""Orlik", "Orlovski sinap", "Veteran"
(õunu kandvad puud)

pirnipuud

 

ploomipuud 15.-

"Edinbourgh", "Märjamaa", "Vilmitar"

murelid

 

kirsipuud

 

.

See korvitäis õunu on pildistatud 12. juulil. Õunad on seisnud tavalises keldris ületalve ja rõõmustavad meid enne suveõunte valmimist. Välimus on neil suurepärane, maitse paraku pisut saepurune (tuim). Säilimise tšempion on "Karksi renett".


P.S. Kui sul tuju või tervis hakkavad käest ära minema või laste kommikisa kogub tuure, siis tee endale (ja paku teistelegi) üks ehe prantslaste suupiste. Võta hapukas ja mahlane õun, lõigu see parajateks suutäiteks, määri igale viilule maitse järgi mett ja naudi. Läks ju mõnusamaks, eks!