Korea forsüütia Forsythia ovata ´Robusta´

´Robusta´ lähtub põhimõttest - kui õitsemise vaev üldse ette võtta, siis olgu õisi palju ja nad olgu suured!

Korea forsüütia (F. ovata) leiti Korea poolsaare keskosast 1917. a. Põõsas kasvab 1,2−1,8 m kõrguseks ja sellel on väikesed, võikollased õied. Liiki loetakse üpriski külmakindlaks, mistõttu teda on kasutatud hübridiseerimisel. Korea forsüütia avab oma õied teiste forsüütiatega võrreldes kõige varem. Rikkaliku õitsemise kindlustab põõsa iga-aastane noorendamine. Selleks lõika kohe peale õitsemist põõsast mõni vana oks välja.
'Ottawa' on Kanada päritolu sort. Põõsa oksad on püstised. Põõsas hoiab vaasjat kuju. Tegemist on ühe pakasekindlama forsüütiaga. Suured, kollased õied avanevad enne lehtede ilmumist (umbes 12 päeva varem kui värdforsüütial). Põõsa lehed on tumerohelised. Sügisel värvuvad lehed veinpunaseks.
'Robusta' on jõulise kasvuga ja väga jäikade, püstiste okstega põõsas (vt sissejuhatust). Õied on puhaskollased, väga suured, oluliselt suuremad kui teistel sortidel. Meie aias on ta talvekülmadele hästi vastu pidanud. Asjatundjad väidavad selle sordi olevat ühe kõige külmakindlama forsüütia üldse.
'Tetragold' kasvab aegamööda väikeseks, tihedaks, laiuvaks põõsaks (1−1,5 m kõrge ja 2,5 m lai). Ta avab oma helekollased õied 2 nädalat varem kui värdforsüütia.