"Kiiksuga" heitlehised hekid.

Selline näeb välja hekk, mis on 1,5 m juppide kaupa istutatud punaselehistest põisenelatest (näiteks ´Diabolo´) ja tema kollasest suguvennast (näiteks ´Dart´s Gold´). Pildil olev hekk on eriti tuule- ja pilgukindlaks tehtud põisenelatest põhja poole istutatud elupuureaga. Rohelises raamistuses tuleb lehtpõõsaste värvimäng eriti kenasti esile. Pilt on tehtud septembri hakul, mil enelate lehtede värvus hakkab tuhmuma. Kevadel on pilt veelgi kontrastsem. Oma lehtede maalimiseks vajavad põisenelad täispäikest. Selle pildi kohta ei mõista rohkem midagi lisada, keri nüüd allapoole.
Suurepärane töövõit Pirita Jahtklubi aednikult! Miks peab eluspiire olema alati pealt loodis? Kas sinu arvates hekireas trooniv üksik puu rikub muljet või hoopis elavdab pilti?
Veel üks pärl eelmiselt autorilt. Vapi meisterdamiseks on kasutatud kollaselehiseid jaapani enelaid (´Goldmound´ näiteks). Taimede kõrguseks on napisti 15 cm. Vanasti oli igal mõisnikul vapp mõisas aukohal. Miks sinulgi ei võiks olla aias oma aiaexlibris!
See hekk saadi nii: torgati energiavõsa rajamiseks kasutatavast pajust lõigatud jupid ritta mulda, oodati kuni juurdunud pajud oma võrsed ca 1,5 m kõrguseks kasvatavad ja seoti pikkade pajukeppidega koomamale. Igatahes 2 aastaga oli hekk valmis. Natuke hõre ta ju on, aga asjaks ikka. Ootan huviga, mis edasi saab - egas pajud ei jää loorberitele puhkama. Nemad on ju aretatud selleks, et võimalikult kiiresti kasvada.
Siin on laiale jaapani enela "Little Princess" hekile taha lisatud toekas elupuuhekk. Istutusala on saanud vägevad mõõtmed. Suure krundi täitmiseks kõlbab sellist laadi kombinatsioon hästi.
Kes ei taha omale puudest/põõsastest rajatud hekki, võiks valiku teha vägevakasvuliste püsilillede seast. Pildil on lõhislehistest päevakübaratest moodustatud taimemüür. Pinguta palju tahad - üle ei ulatu vaatama ja läbi ei paista ka eriti midagi. Ainuke tõsine häda on selles, et sellised lillehekid alustavad igal kevadel nullist. Heki moodi asjandus tekib kesksuveks. Täismõõdulist hekki saab nautida augustist kuni külmadeni.