Jaapani kuslapuu ´Aureoreticulata´ Lonicera japonica ´Aureoreticulata´
(ka nimekujuga ´Aurea - reticulata´ )

 

Jaapani kuslapuu ´Aureoreticulata´. Kui teraselt vaadata, siis on lehtedel olev kollane ornament näha.


Toredate kollasetäpiliste ümarate lehtedega pooligihaljas kuslapuu. Talvel omandavad lehed roosakat jumet. Õied on tal valged, aga suureks kurvastuseks raatsib ta neid õige harva ja vähesel määral tekitada.

Paraku on ta piiriliselt külmaõrn. Karmim talv võib lume alt väljas olnud võrsed ära näksata, kuid päris ära ta seda toredat kuslapuud naljalt ei võta. Pakutakse, et meil saab teda kasutada pinnakattetaimena. Siiski jäid 1999/2000 ja 2000/2001 talvedel kõik võrsed terveks ja tal on õnnestunud kasvada pea-aegu inimesekõrguseks. Jaapani kuslapuu pöörab ennast osavasti ümber suvalise toe. Siduda teda pole tarvis.

Armastab päikest ja sooja kasvukohta.

P.S. Jätan ülaltoodud varasema teksti alles, kuigi 2002/03 a. talv tegi omad korrektuurid. Kahjuks sai see imeilus kuslapuu tugeva külmaga hukka. Ei aidanud ka lume pealeloopimine. Aga kui istik jalgu jääb, võiks ta ikkagi aeda sokutada - sellist nurjatut lumeta külma vast enam ei tule. Siis on sul üks kihvt taim jälle olemas.

Jaapani kuslapuul on veel teinegi hinnatud sort - ´Halliana´. Temal on erkrohelised ovaalsed lehed. Selle ette on tal rohkesti valgeid, tugevasti lõhnavaid õisi. Hiinlased on teda juba enne Kristust ravimtaimena tarvitanud.