Kurekell- ängelhein Thalictrum aquilegiifolium ´Thundercloud´

Thalictrum aquilegiifolium Thundercloud
Kurekell-ängelhein ´Thundercloud´

Ängelheinad on kõrged püsikud. Neid on maailmas uskumatul kombel ligi 300 liiki. Nad on nõus kasvama nii päikese käes kui ka kerges varjus. Meie aias kasvavad nad ruumipuudusel just puude all ja tunnevad seal ennast ilmselt hästi. Muld peab olema püsivalt parasniiske. Mida päikeselisem on kasvukoht, seda tummisem peaks olema pinnas, aga seda paremini nad õitsevad.
Nende puhmik on tänu sulgjatele lehtedele väga õhuline. Tillukesed õied paiknevad suure kambana pööristes. Olenevalt liigist võivad need olla rohelised, kollased, valged, lillad või punakad. Tegelikult neil ei olegi kroonlehti. Nähtava osa õiest moodustavad 4...5 perigoonilehte ja hulgakaupa tolmukaid. Mitmesugused liblikad ja teised nektartoidulised putukad armastavad ängelheina õisi väga ja lendlevad arvuka pilvena nende ümber.

Hiina ängelhein (T. dipterocarpum) - kasvab kuni 1,8 m kõrgeks. Tal on kolmelikolmetised lehed, mis on alt sinakad. Helelillad õied on suurtes, kohevates õisikutes. Õitseb alates juulist kuni sügiseni. Kui leiad teda müügil olevat, siis ära ostmisel kõhkle - tegemist on väga ilusa taimega.

Sinkjas ängelhein (T. glaucum) - omab kahelikolmetisi sinakasrohelisi lehti. Ta kasvab napisti 1 m kõrgeks ja õitseb juunis-juulis kollaste õitega

Kurekell-ängelhein (T. aquilegiifolium) - on oma õrna moega lehestikuga sarnane mõnele kurekellaliigile. Loomulikult on ängelheina lehed siiski oluliselt väiksemad kui kurekelladel. Tema kõrgus jääb alla 1 m. Õied on roosad või lillad. See püsik kõlbab kaeda igal ajahetkel. Isegi, kui ta on juba ära õitsenud. Siis kannatab seemneid kandvaid õisikuid ikkagi vaadata.
´Thundercloud´- on üks ilusamatest ängelheintest. Tema õied on üsna tumelillad ja need on koondunud suurtesse, aga tihedatesse õisikutesse. Näib, nagu hõljuks peenra kohal lillaka suitsu pilv.
´Alba´ - on eelmisega sarnane, aga valgete õitega .

Paljundamiseks külvatakse seemneid varakevadel. Taimekogumeid saab edukalt jagada. Ära tükelda neid liiga väikeseks, siis nad jäävad hulgaks ajaks põdema.