Hanerohi Arabis sp.

Kaukaasia hanerohi ´Compinkie´ on pilkupüüdvalt sügavroosa.
Tähtkarvane hanerohi ´Old Gold´

Kaukaasia hanerohi on äärmiselt vähenõudlik, igihaljas alpipeenra või kiviktaimla taim. Talub väga kuiva kasvukohta. "Voolab" üle astmete alla. Õitseb mais-juunis väikeste valgete õitega väga rikkalikult. Kipub väga kiiresti laiuma (kirjulehine ja täidisõieline sort on hoopis aeglasema kasvuga), kuid selle eest katab ruttu suuri alasid, kui seda peaks tarvis olema. Pärast õitsemist lõika tagasi. Teda sobib kasutada kevadel õitsevate sibullillede nn. alustaimena.
Kaukaasia hanerohul on tuntumad järgmised sordid:
Arabis caucasica´Flore Pleno´ - valgete täidisõitega väga pilkupüüdev sort.
A.caucasica´Variegata´- valgeäärelise lehestikuga sort. Moodustab väga ilusa, kontrastsete värvidega mütsaka sinu kiviktaimlasse. Õied valged, ühekordsed. Lehestik püsib valgekirjuna kogu hooaja.
A.caucasica ´ Compinkie´ - on väga rikkalikult õitsev roosaõieline sort.

Tähtkarvane hanerohi:
On samuti väga vähenõudlik taim. Kasvab tunduvalt aeglasemalt, kui eelmine ja on temast madalam. Tal on nahkjad siledad igihaljad lehed. Õitseb kevadel valgete õitega.
A. ferdinandi-coburgi ´Old Gold´ - tähtkarvane hanerohi, kelle lehed on kollasega kirjatud. Moodustab maapinnale väga madala katte. ´Aureovariegata´ on eelmisest pisut kogukam. ´Variegata´ lehed on ääristatud kreemiga.

Paljundamiseks: eralda tütartaimed, mis juurduvad kergesti. Suvel võid teha pistikuid. Võid külvata seemneid, aga kirjulehised ja topeltõielised sordid ei tule seemnetest paljundades sordiehtsad.

Kaukaasia hanerohi ´Flore Pleno´ on väga kena pinnakattetaim.