Hosta Hosta sp.

Hosta lancifolia Süstjalehine hosta
Hosta ´Stitch in Time´
 
Hostasid kasvatatakse põhiliselt lehtilutaimena, kuigi paljudel hostadel on ka väga ilusad õied, mille värvus varieerub valgest siniseni. Hostad armastavad poolvarjulist kasvukohta rammusama, niiske mullaga. Hostad ei talu maa pinnal loiguna seisvat vett. Kui kasvukoht on üsnagi varjuline, siis vali mittekirjute lehtedega hostad. Päikselisemasse paika on õigem istutada kirjulehelisi sorte.
Hostad tärkavad kevadel väga hilja. Hostade noori lehti armastavad näsida nii teod kui ka nälkjad. Hostade õievarred võivad ulatuda mõnedel sortidel kuni 1 m-ni. Vähesed sordid uhkeldavad lõhnavate õitega. Hostapõõsaste vahekauguseks teineteisest peaks olema 50...60 cm.

Hostade sortiment, mis parasjagu müügil on, muutub kiiresti.
Tõepärasema pildi müügilolevatest sortidest saab hinnakirjast.

Hosta undulata var. univittata

Paljundamiseks: jagatakse varakevadel või sügisel.
Siia klikkides avaneb valik hostade piltidega. Siia klikkides avaneb teine pildivalik. Ja siit satud kolmandale.

 

 

 

Kõrvaloleval pildil on minu andmeil 2010.a suve Euroopa kalleim müügilolev hostasort ´Stitch in Time´. Selle võikollaste, läikivate lehtedega hostahakatise hind oli veidi üle 1000 EEK-i (otse omanikfirmalt ostes).

 

Kellele hostad väheke üksluised tunduvad, võivad kinni hakata poolatar Maria Szewczyk´i ideest ning istutada kokku hosta ja kopsurohu. Pilt tulemusest on näha allpool.