Kopsurohtude hübriidsordid Pulmonaria .

Kopsurohi ´ Majesté´

Pikalehine kopsurohi - P.longifolia. Õitseb kevadel koos lehtede arenguga. Ta õitseb violetsiniste õitega. Lehed pikemad ja kitsamad kui teistel. Ta on paljude hübriidsete sortide üks osapool.

"Majesté" See on väga ilus kopsurohusort. Tema hõbedased lehed püsivad kaunitena sügava sügiseni. Hostade lehed on selleks ajaks oma värskuse ammu minetanud. Õitseb siniste õitega. Peale õitsemist võiks/peaks puhmikul lehed maha lõikama. Ta kasvatab uued ja sügiseni ilusad lehed peale.

"Samourai" Sarnaneb eelmisele, aga lehed on pikemad ja kitsamad. Nende serv ei ole lokiline. Lehed jätavad pisut pistoda tera mulje. Kannatab suhteliselt hästi ajutist põuda ja päikest. Õied purpurse tooniga sinised.
Kopsurohud armastavad kõdurikast parasniisket mulda, mida ei ohusta liigvesi. Poolvari on neile parim. On pikaealised. Külma nad ei karda, aga teod võivad nende eluküünla kustutada. Pinnase kuivuse tõttu võivad lehtede ääred pruunistuda.
Kopsurohtude lehti saab edukalt kasutada lilleseadetes.

´Diana Clare´. Erinevalt teistest kopsurohtudest ei tohi kõiki tema lehti peale õitsemist tagasi lõigata, eemalda vaid äraõitsenud õisikuvarred ja näotuks muutunud lehed.

´Little Star´ peaks olema kõige sügavsinisemate õitega kopsurohi.

Paljundamiseks: jagatakse varakevadel või eelistatuna sügisel.

Kui sul on kiire internetiühendus, siis siia vajutades avaneb valik kopsurohtude pilte. Siia vajutades saad liikuda edasi lehele, kus on juttu erinevatest
kopsurohuliikidest.

 

Pulmonaria ´Samourai´
Pulmonaria ´Diana Clare´
´Samourai´ lehed on üsna pikad.
´Diana Clare´ õitsemas. Tema lehestik on toonitud pisukese kollase õhetusega.