Kukehari Sedum sp.

Hübriidsed kukeharjad - on populaarsed kõrgekasvulised (veidi alla põlve) kukeharjad. Neid on mitmeid armastatud sorte, mille seast tuntuim on tumeroosaõieline sügisene hübriidne kaunitar ´Herbstfreude´. Uuematest kogub populaarsust lohmaka olemisega ja purpursete lehtedega ´Matrona´.
Roomav kukehari
(S. spurium) ja talblehine kukehari (S. spathulifolium) - on eelmistele vastandid. Nad hoiavad väga maadligi. Neil mõlemal on lisaks ka sorte. Roomaval on ilus lillakaspunaste lehtedega ja õitega sort ´Purpurteppich´. Väga vastupidav. Kevadsibullilled suudavad vaevata tema vaibast läbi kasvada.
´Schorbuser Blut´ ka ´Dragon´s Blood´ - alul rohelised lehed on ääristatud purpuriga. Sügisel vangistavad pilgu neoonpunased õisikud. Igihaljad lehed värvuvad külmade tulekul järjest punakamaks. Kasvult madal, sobib imeliselt ääristaimeks.
Sieboldi kukehari (S. sieboldii), roosakas kukehari (S. alboroseum), Ellacombi kukehari (S. ellacombianum) - ja veel mitmed teised jäävad kasvult eelmiste vahele. Kaks esimest on esindatud fotodel, viimane õitseb ennastunustavalt kärtskollaste õitega hulk aega. Sieboldi oma on pärit Jaapanist. Ei ole igihaljas. Õitseb hilissügisel. Ei talu talvel liigvett ja käredat külma.

Kukeharjadega on lihtne - neid on sedavõrd palju (üle 500 liigi), et leidub midagi absoluutselt igale maitsele. Ülalloetletu oli vaid pisuke valik võimalike seast. Nad vajavad päikest, et värvid oleksid kenasti kirkad. Neile meeldib parajalt viljakas, pisut liivane, mitte liiga nätske muld. Nad taluvad ümberistutamist praktiliselt igal ajal. Siia muljudes avaneb veel üks valik kukeharjade piltidega.

Paljundamiseks: jagatakse varakevadel. Tehakse pistikuid. Mõned paljundatavad ka seemnetega.

Talblehine kukehari ´Purpureum´
Sieboldi kukehari ´Variegata´ - kirev nagu hampelman.
Kõrgemakasvulisi kukeharju on mitmeid erinevaid
Roosakas kukehari´Mediovariegatum´
Kukehari ´Herbstfreude´ kasvab põlvekõrguseks. Tema lõigatud õisikud püsivad kaua nägusad ka kuivas vaasis. Ta on üks viimane sügisene õitseja.
Kukehari ´Morning Frost´. Soliidselt jahe tonaalsus.