Liivatee Thymus sp.

 
Üksteise sisse on lastud kasvada valgeõielisel ja lillaõielisel nõmm-liivateel.
Liivateesid kasvab Euroopas ligikaudu 35 liiki. Neid on ammustest aegadest kasutatud lõhna- ja ravimtaimedena. Rahvameditsiinis kasutusel põhiliselt köharohuna. Roomlased väitsid liivateesid aitavat kurvameelsuse korral, kreeklased kasutasid neid vapruse suurendamiseks. Kaasajal olevat tõestatud liivatee õli vananemist pidurdav võime. Lahjendatuna toiduõliga kasutatakse seda ka massaazhiõlina. Kulinaarias kasutatakse liivateesid väga laialt maitsetaimena.
Liivateed armastavad päikest ja lahjat, liivast pinnast. Rammus ja niiske muld ei meeldi neile kohe mitte. Igihaljad liivateed kannatavad kevad-talvise päikesepõletuse läbi. Aitab kerge varjutamine kuuseoksaga ja ümbritsevale lumele tuha (nõe) raputamine, et see rutem sulaks ja juured kiiremini vett saaksid taimesse pumbata. Väidetavalt elab liivatee talve paremini üle kasvades suurema kivi kõrval. Nad ei talu talvel liigset niiskust (pidevad sulad) ega palja maaga külma. Karmil 2002/2003 a.talvel sai palju liivateesid aedades hukka.
Liivateedest on aedades levinumad: Sidrun-liivatee (T.× citriodorus) - roomavatel vartel on pisikesed, igihaljad, väga meeldiva lõhnaga lehed. Tuntud mitmed erineva lehevärviga sordid.´Aureus´ on kollaste lehtedega; ´Silver Queen´ on valge äärega lehtedega.
Nõmm-liivatee (T. serphyllum) - on Eestis liivikutel, loopealsetel ja kuivadel nõlvadel kasvav poolpõõsas, millel on lamavad varred. Need moodustavad tiheda, igihalja, tallamist taluva muru asendaja. Liigil on lillad õied, kuid üsna levinud on ka valgeõieline teisend (T. serphyllum var.albus). Ka sortidest ei ole puudust. Neil on kirgasroosad kuni punased õied . Õitseb massiliselt juunis-juulis, üksikuid õisi avaneb veel septembriski. Väga hea meetaim.Tuntud on ka mitmeid hübriidseid sorte, näiteks kollasepritsmeliste lehtedega ´Doone Valley´.
Villane liivatee (
T. pseudolanuginosus) - on tillukeste karvaste lehtedega ja plasslillade õitega. Väga maadligi hoidev.

 
Hübriidne liivatee ´Doone Valley´. Raskema talve järel on tugevasti räsitud, aga kosub kesksuveks taas nägusaks.