Metsvits Lysimachia sp.

Lysimachia nummularia ´Aurea´ Roomav metsvits ´Aurea´ on kena niiskemapoolsel pinnasel.
Metsvitsad armastavad mõnusalt niiske mullaga kasvukohta. Piisava niiskuse korral on nad nõus kasvama ka päikese käes, meeldib neile aga pisukese varjuga kasvukoht. Kuivas pinnases nad ei edene ja jäävad näotult rääbakaks. Väga soodsal kasvukohal võivad hakata liialt vohama.
Roomav metsvits (L.nummularia) - on puhastverd eurooplane. Ka Eestis kasvab ta niisketel niitudel ja veekogude soisematel kallastel. Tal on roomavate varte küljes väikesed ümarad lehed, mis paiknevad paariti vastakuti. Taim on mürgine, teda on kasutatud ravimtaimena. Sobib hästi aiaveekogude kallastele. Soodsas kohas kasvades suudab üks taim suvega katta pea ruutmeetrise ala. Tal on ilus kollaselehine sort ´Aurea´. Sügisepoole värvuvad ta lehed siiski kergelt rohekaks. ´Aurea´ ei ole nii vilgas kasvaja, kui algliik. Roomav metsvits õitseb juunis-juulis erkkollaste õitega.
Täpiline metsvits
(L.punctata) - kasvab 80 cm kõrgeks ja õitseb ennastunustavalt juunist augustini kollaste tasjate õitega. Paraku tikub ta kergesti laiutama hakkama. Sellisel juhul tuleb iga 2...3 a tagant üles võtta, jagada ja tagasi istutada. Liialt kuivas kohas jääb näruks. Kui muld on kuivapoolne, tuleb istutusauku lisada tublisti turbast komposti. Tal on ilusaid kirjulehiseid sorte, mis jäävad kasvukõrguses liigile alla.
Täpiline metsvits (L. punctata) täies õitsemise hoos.
Täpiline metsvits ´Alexander´ on üsna sitsiline.
Roomava metsvitsa peal võib ka kõndida, aga mitte karjakaupa ja pidevalt.