Mõõl Geum sp.

Perekonnas üle 40 liigi. Neid kasvab kõikjal. Noored lehed ja varred sünnivad salatina süüa. Juuri kasutati vanadel aegadel maitseainena koos nelgi ja kaneeliga. Armastavad viljakat parasniisket pinnast ja eelistavad sageli poolvarju. Seal õitsevad kauem, kuid õisi on vähem kui päikese käes. Nad ei talu läbikuivamist.

Geum montanum - mägimõõl. Armas väike alpitaim üsna suurte kollaste õitega. Õitseb mais-juunis. Sügisel kaunistavad teda roostekarva sulgjad seemnenutid. Pärineb Euroopa mäestike orgudest. Eelistab 1/2 varju jaheda mullaga.
Geum chiloense - tshiili mõõlale on omased udemetega kaetud lõhistunud lehed. Sort ´Lady Stratheden´ on võitnud aiandusauhindu. Kasvab 60 cm kõrgeks. Pooltäidisõied on erekollased.
Peale liikide ja nende sortide on aretatud ka hübriidseid mõõlasid:
´ Blazing Sunset´ - on üks nendest. Kasvab 60 cm kõrgeks ja on erkoranzhpunaste õitega. Õilmitsemise aeg on väga pikk.
Geum × borisii - aedmõõl. Sellel taimel on igas raamatus isesugune nimekuju. Tema puhul kehtib - "heal lapsel mitu nime" - 100 protsendiliselt. Loetakse väheste taimede sekka, kellel on oranzhid õied. Õitseb mais-juunis ja kasvab 35 cm kõrguseks. Sobib päike ja mitte liiga niiske kasvukoht.

Geum ´Blazing Sunset´
Geum chiloense ´Lady Stratheden´