Päevaliilia Hemerocallis sp.

 
Sidrunkollasel päevaliilial on rikkalikult õisi.
Päevaliiliaid tuntakse 15 liiki, kõik pärinevad Lähis-Idast. Nendest on hübridiseeritud tohutult (kümneid tuhandeid) kultivare. Igal aastal lisandub sadu uusi sorte. Saadaval on kõikvõimalikud värvitoonid. Vajab päikest ja mitte liiga kuiva ja kehva mullaga kasvukohta. Kannatavad välja ka kerge varju. Iga üksik õis kestab vaid päeva, kuid uusi õisi avaneb iga päev. Kui talle meeldib sinu pakutud kasvukoht, siis läheb puhmik kiiresti piisavalt tihedaks, et takistada õite teket. Sel juhul on tark teda iga 5 a järel tükeldada.
Päevaliiliate liikidest on müügil järgmised: H.citrina - sidrunkollane päevaliilia. Pärineb Hiinast. Õitseb rikkalikult. Moodustab ilusa olemisega tublisti meetrise puhmiku. Alustab õitsemist juuni lõpust. Õied lõhnavad meeldivalt. Lõikelill.
H.fulva - ruuge päevaliilia pärineb Jaapanist. "Lehemõõgad" poole laiemad, kui eelmisel liigil. Õied laiemad, tellisepunase varjundiga. Puhmik purskkaevulaadne, vajub rohkem ülalt laiali. Leidub valgeservaliste lehtedega sorte. Ei lõhna.
Paljundamiseks: Jagatakse augustis või varakevadel..