Lõhislehine päevakübar Rudbeckia laciniata.

Lõhislehine päevakübar ´Goldball´
Hoopis madalam sort ´Goldquelle´.
Lõhislehine päevakübar ´Goldball´ (Rudbeckia laciniata) on vana tuntud talulill. Teda on hellitavalt talijorjeniks kutsutud. Ta kasvab pea inimese pikkuseks. Juulist septembrini kaunistab ta aeda 7..9 cm läbimõõduga kuldsete kerakujuliste täidisõitega. Kuna samal ajal õitsevad ka jorjenid, siis võikski lõhislehise päevakübara ette istutada nende madalamakasvulisi sorte. Jorjenid varjavad oma tiheda lehestikuga kahemeetrise ´Goldball´´i alt paljapoolseid varsi. Värvigammalt sobiksid hästi näiteks pronksjad jorjenid.
Lõhislehine päevakübar on vähenõudlik lill - ta puhmik laieneb üsna tempokalt, kuid terava labida abil saab teda hoida ettenähtud piirides; ta ei lase umbrohtudel ennast lämmatada (ta kasvab nendest lihtsalt kõrgemaks), ta ei vaja rikkalikuks õitsemiseks regulaarset väetamist, ta on suurepärane lõikelill. Varred on arvukatest õitest sedavõrd koormatud, et vajavad toestamist.
Tal on olemas mitmeid madalaid sorte, mis seisavad toestamata püsti. Pildinäidiseks on valitud pisut rohkem, kui põlvekõrgune ´Goldquelle´.