Peekerlill Penstemon sp.

Peekerlill ´Pygmeus´

Peekerlilled on enamasti pärit Põhja-Ameerika läänepoolsetelt aladelt. Neid on üldse fikseeritud ligi 250 liiki. Nende hulgas on nii üheaastasi, kui ka püsikuid. On pinnakatjaid ja kõrgeid. Paljud on meie olude tarvis pisut külmaõrnad. Õnneks saab nende arvukast seltskonnast valida selliseid, kes karmimate oludega lepivad. Siiski on teatud kapriisitsemine nende iseloomu sisse kodeeritud. Armastatud püsililled, mis vajavad kuivema ja veidi happelise mullaga sooja kasvukohta. Nad õitsevad väga kaua ja rikkalikult. Ei talu nätsket maad. Talveks võiks neile mõne kuuseoksa peale visata. Nad on üsna lühiealised, neid tuleks iga 2...3 aasta tagant ümberistutada.

Karedakarvane peekerlill (P. hirsutus) - on peekerlilledest üks vähenõudlikemaist. Sort ´Pygmeus´kasvab vaid 15 cm kõrgeks ja õitseb ennastunustavalt juunist kuni augustini. Õied on kääbiku kohta suured - torujad, leiab nii heledamat lillat tooni kui ka valget. Tekitab peenrale lilla-valgekirju laigu.
Nn. Saskatoon hübriidid kasvavad kuni 0,5 m kõrgeks. Nende õite värvus varieerub valgest, üle roosade toonide kuni tumepunaseni
Paljundamiseks:
külvatakse seemneid või tehakse pistikuid.