Andersoni tradeskantsia Tradescantia × andersoniana.

Tradeskantsiad on väga pikaealised püsikud. Sellegipoolest, kui võtad nad igal kolmandal kevadel üles, jagad ja istutad tagasi, siis näevad nad paremad välja ja õitsevad rikkalikumalt. Armastavad parajalt niisket, viljakat pinnast. Eelistavad kerge varjuga kasvukohta. Mida rohkem päikest, seda niiskem peaks olema muld. Enne taime istutamist väärinda mulda rammusa kompostiga, kaeva sisse poollagunenud lehti või lisa istutusaugu põhja pisut kõdusõnnikut. Nad on hinnatud taimedeks kerge varjuga puudealusele alale.
Väikesed, kolme õielehega õied puhkevad suve esimesel poolel. Iga õis on avatud vaid ühe päeva, kuid järgmisel päeval avaneb igas õisikus järgmine õis. Nii kestab see närbumine ja puhkemine üsna lõputult. Tradeskantsiad on ühed kauemini õitsevad lilled püsilillede hulgas. Õied on enamasti violetsed, leidub siiski ka valge, punase, puhassinise jne. õitega sorte. Tradeskantsiad annavad omavahel õisi tolmeldades kergesti hübriide. Kui oled lähestikku istutanud erineva õievärviga sorte, siis mõne aasta pärast avastad, et sul on peenras vaid punt lillakasroosade õitega tradeskantsiaid. Niisuguse pettumuse vältimiseks istuta erinevad tradeskantsiad üksteisest võimalikult eemale. Kui tradeskantsiad on õitsemise lõpetanud, siis lõika nad üsna tugevasti tagasi. Nii kasvatab taim ennast taas kenasti kompaktseks ja võib jõuda veel sügisel teistki korda õitseda. Vastasel korral kipub ta jääma sorakile.
Lehed on neil pikad ja kitsad. Teod peavad tradeskantsiaid üheks oma lemmikroaks. Vältimaks lehtede ja õite auklikuks söömist, tuleb tradeskantsiapuhmasse aeg-ajalt raputada mõned metaldehüüdi graanulid ja oledki endale konstrueerinud suurepäraselt toimiva ja kenasti õitseva teotapamaja. Ära ainult unusta mürki lisamast, eriti peale vihma!

Paljundamiseks: tuleb kevadel taime jagada.

Tradeskantsia avab õiekobarast pungi ühekaupa ja suudab niiviisi kavaldades lõpmata kaua õitseda.
Paraadportree sordi ´Bilberry Ice´ õiest.
´Bilberry Ice´ õitsemas
´Zwanenburg Blue´ - suured ja puhassinised õied. Super!
Tradescantia ´Osprey´
Tradescantia ´Blue and Gold´
´Osprey´ õis on valge, aga vaid keskosa on lilla

Uskumatu kontrast laimikollase ja violetsinise vahel.
Sort on ´Blue and Gold´

Tradescantsia ´Osprey
´Osprey´ alustamas oma õitsemismaratoni
Tradescantia x andersoniana
"Lihtlabane" Andersoni tradeskantsia õitsemas