Hansa

´Hansa´

Selle sordi täidisõied on violettpunased, korralikult täidetud. Õite läbimõõt on kuni 10 cm ja õielehti on kuni 25. Õied lõhnavad tugevasti. Siiski on tegemist kurdlehise roosi sordiga. Seega on ´Hansa´ väga külma- ja haiguskindel. Ta õitseb kahe tuntava lainena. Sorti ei tohi segi ajaga ´Hansaland´-iga. Viimane on hoopiski karmiinpunaste pooltäidisõitega.

´Hansa´ on pärit 1905.a. Ta on jõulise kasvuga põõsas, mis sirgub tublisti 1,5 m kõrguseks. Hea hoolduse korral lisab kasvule veel pool meetrit juurde. Nagu kõigil "rugosadel" on ka tema võrsed väga okkalised. Lehed on tal nahksed, tumerohelised. Sügisel kaunistavad põõsast suured oranzhid viljad. Ta kannatab välja ka poolvarjulise kasvukoha. Rootsi Kuninglik Aiandusselts soovitab seda roosi kasvatamiseks Rootsi põhjapoolsematel aladel.

Olgu siinkohal toodud ka ´Hansaland´i andmed.
See punase jumega pooltäidisõieline kurdlehine roosisort on aretatud Kordes´i poolt 1993. Õied on ca 7 cm läbimõõdus, neil on kuni 16 õielehte ja nad lõhnavad nõrgalt. Ta õitseb puhangutega kogu hooaja vältel. Põõsas kasvab kuni 1,2 m kõrgeks. On eelmisest vähem talvekindel. Haigustele paneb vapralt vastu.

´Hansaland´