Robusta

See pargiroos on kurdlehise kibuvitsa baasil aretatud Saksamaal Kordes´i firmas 1979.a. Mõnikord on sildil nimetus ´Kordes Robusta´.

Tal on erepunased lihtõied, mis paistavad juba kaugelt silma. Täpsem oleks öelda - seda roosi on õitsemise ajal võimatu mitte märgata. Õitseb rikkalikult. Sügisene õitsemine on juhuslikku laadi. Õied on kuni 10 cm läbimõõdus ja neil on 4...8 õielehte.

Põõsas kasvab tubli 1,5 m kõrgeks ja on ca 1 m lai. Väga külma- ja haiguskindel. Kannatab ka mõningast varju. Lumeta külmal talvel saab katteta siiski kannatada. Lehetäid võivad temast endale toidulaua teha. Ka tahmlaiksus võib teda kimbutada. Kevadel eemalda mõni vanem oks tervikuna. Teised oksad lõika tagasi kuni esimese elujõulise pungani. Kui võrsel on kõik pungad kenasti pakatamas, siis ära kääre taskust välja võta. Ritta istutatuna moodustub temast ilus, tihedalt lehtedega kaetud ja elusolendeile läbimatu hekk. Hekitaimele omaselt hoiab ta oma võrseid jäigalt ülespidi. Okkaid on tal igal juhul täiesti piisavalt, et eos kuulutada lolliks mõtteks idee pugeda läbi ´Robusta´ heki. Ainult hindudest enesepiitsutajad vast suudaks selle vägitükiga hakkama saada.