Valge mänd Pinus strobus

Valge mänd on pärit Kanadast ja USA põhjaosast. Talle lausa meeldib Eestis kasvada. Sarnaneb paljuski harilikule männile, aga on võimsaim Eestis kasvavatest mändidest. Harilikul männil on okkad kahekaupa pundis, valgel männil aga viiekaupa. Okkad on kuni 15 cm pikad. Ei kannata õhusaastet. Talub tuult. Päike kuni kerge vari. Talle meeldib jahedam niiske muld. Ei kannata üldse leeliselist mulda. Eelistab happelist kuni neutraalset pinnast. Mõnikord võib valgeid mände tabada koorepõletik (vähk), mis puu tapab. Parem oleks, kui nende lähedal ei kasvaks sõstra- ega tikripõõsaid, kes on koorepõletiku tekitaja vaheperemeestaimedeks. Valge männi sordid on enamasti sedavõrd ilusad, et vast tasub siiski see risk võtta - reeglina ei juhtu nendega aias midagi.
´Merrimack´ - on tiheda, õrna okastikuga kerajas kääbik. Hallikas-sinkjas okkavärv on lisaboonuseks. 10.aastaselt on ca 60...80 cm kõrge.
´Sea Urchin´ - on eelmisega väga sarnane sort. Ilmselt kõrvuti kasvades on vahe okka pikkuses ja/või värvis.
´Tiny Curls´ - on keerdus okastega puu. Ta on sarnasest ´Contorta´-st madalam ja regulaarsema ning tihedama võraga.
´Torulosa´ - on igatpidi keerdus. Tal on krussis nii okkad kui ka oksad. Okkad on sinkjad heledate triipudega. Kasvab tihekooniliseks puuks. Aastas edeneb kuni 10 cm.
´Golden Candels´ - kevaditi kaunistavad seda koonilist puud noored kollased okkad. Hiljem koloreeruvad okkad pastellroheliseks.
´Wendy´ - sarnaneb eelmise sordiga. Peaks panema nad kõrvuti kasvama, siis näeks, mis vahe neil on.

Valge mänd "Krueger´s Filipe"
Valge mänd "Contorta" (syn. "Tortuosa") oma pikkade keerdus okastega.
Pinus strobus ´Northway Broom´
Valge mänd ´Northway Broom´
Tüvele poogitud valge mand "Green Curls"
Pinus strobus ´Fastigiata´
Pinus strobus ´Sea Urchin´
Õrnalt väreleva helesinise okastikuga valge mänd ´Fastigiata´
Tihe, pika okkaga pallike - valge mänd ´Sea Urchin´