Sooküpress Taxodium distichum.

Sooküpress (T. distichum) - on ainukesena perekonna kolmest liigist teatud tingimustes võimeline Eestis toime tulema. 6.tsooni taimena saab ta ehk hakkama Lääne-Eestis ja saartel. Nii ehk naa peaks tema kasvukoht olema võimalikult soe ja talvel kaitstud kõledate põhjatuulte eest. Sooküpressid on kohastunud kasvama vesise pinnasega kohas. Neil on olemas ülespidi kasvavad nn. õhujuured, mis ulatuvad kuni 1 m kõrgusele tavajuurestiku kohale. Nii suudavad sooküpressid kasvada lausa madalas vees. Pikem üleujutus ei tekita neile vähimatki probleemi.

Nende lehestik (okastik) sarnaneb metasekvoia omale. Eks nad peavadki sarnased olema - mõlemad kuuluvad iidsesse sooküpressiliste sugukonda. Nende säilmeid on leitud jääajale eelnenud perioodist pärinevatest ladestustest. Suvel näib, et puud katavad ilusad rohelised suled või sõnajalgade lehed. Sügisel värvub erkroheline rüü vaskpruuniks.
Lõpuks pudenevad okkad maha koos lühivõrsetega.

Tegelikult ei pea sooküpress kasvama "jalgupidi vees". Ta saab kenasti hakkama tüsedal aiamullal kasvades eeldusel, et see ei kuiva kunagi tuhkkuivaks, ei ole liialt savirikas ega aluseline. Suvine soojus on tarvilik.

Oma kodumaal - USA kaguosas ja Mehhikos kasvavad sooküpressid suureks palgipuuks. Tema puit on tihe, kõva ja termiidikindel. Aiafännide rõõmuks on sooküpressil olemas mitmeid imeilusaid kasinama kasvuga sorte. ´Pevé Minaret´ on sammasja kasvuga sort..

See sulgedest kera kannab nime ´Cave Hill´.