Harilik kuldvihm Laburnum anagyroides

Pärineb L-Euroopast.

4-6 m kõrge põõsas või puu. Võrsed rohelised. Lehekesed kolmeti, pea-aegu karvadeta.

Õied helekuldkollased, 20 cm pikkustes rippuvates kobarates, õitseb juunis. Pärast õitsemist jäävad puud dekoreerima kaunad seemnetega. Ettevaatust! Seemned on väga mürgised.

Pikkade kuldkollaste õiekobarate tõttu õitsemise ajal väga dekoratiivne. Võib kasvatada aedades, haljasaladel. Vastava lõikamisega saab kujundada kas põõsa- või puukujulise taime. Armastab päikest ja lubjarikast kuni neutraalset mulda.

Ebasoodsal kohal kasvades ja/või väga külmal talvel võib kuldvihm hukkuda. Midagi pole teha - ilu nõuab ohvreid! Lohutage ennast sellega, et kuldvihm on üldse lühiealine (15 a) ja istutage aeda uus puu. Ta on ilus ja väärib seda kulutust.

Vajab tuulte eest varjatud päikselist kasvukohta. Pinnas peaks olema viljakas, vett läbilaskev ja mitte happeline. Vältige kuldvihma tugevat lõikamist!

Istikumüügikohtadesse on toodud müügile ka alpi- ja hariliku kuldvihma hübriidsorti värd-kuldvihma "Vossii" (L×watereri "Vossii"), kellel on rohkem õisi kui liikidel.

Täismõõduline alpi kuldvihm Lätis juunikuus.

Alpi kuldvihmal L. alpinum on olemas ka rippoksaline sort ´Pendulum´. Õisikud on tal ikka samasugused, nagu kuldvihmadele omane.