Lumimari Symphoricarpos sp .

Perekonda kuulub 17 liiki lumimarju. Nad on pärit P- Ameerikast ja Mehhikost ning vaid üks erandlikult Hiinast. Väga suurt silmailu nad ei paku, aga nende trumbiks on pea terveks talveks põõsale jäävad viljad. Need on valdavalt valged või roosakaslillad. Marjad ei ole söödavad, isegi linnud ei hooli nendest. Lumimarju on aegade vältel kasutatud hekitaimedena. Nad ei pirtsuta pinnase osas, ka päikesevalgus ei pea neile kogu aeg lagipähe paistma. Suudavad kasvada ka suurte puude all laskmata ennast häirida nende juurtest ega ka kõrgest võrast pealetilkuvast veest. Lumimarjapõõsaid võib igal viisil ja ilmselt ka igal ajal pügada. Satikad ei himusta neid. Nende hädaks on ülemäära kiire "ülekäte" minek. Teisisõnu - nad tikuvad ennast laiaks kasvatama ja põõsa sisemuse lohakile jätma. Korralekutsumiseks tuleb neid regulaarselt pügada ja ka vanu oksi tervikuna välja lõigata.

Harilik lumimari S. albus - ajab häirivalt palju juurevõsusid kuni 5 m kaugusele põhitaimest. Kasvab inimesekõrguseks põõsaks. Äärmiselt vähenõudlik. Kannatab välja ka heitgaasise õhu. Sügisel ja talvel kaunistavad teda valged marjad, mida on lugematul hulgal.
Hollandi lumimari S × doorenbosii - on ühe 20. saj. kuulsaima Euroopa taimeteadlase hollandlase Hr. Doorenbos´i poolt saadad hübriid. Sellele on nüüdseks saadud terve rodu sorte, mida iseloomustavad kompaktsem kasv, väiksem arv juurevõsusid ja erineva värvitooniga (valge kuni roosa) viljad.
´Magic Berry´ - üks tuntumatest sortidest. Kasvab ca 1m kõrgeks ja moodustab ohtrasti lillakasroosasid vilju. Loetakse silmatorkavalt ilusaks lumimarjaks, mida võib vabalt istutada ka üksikpõõsana või grupina.
´Mother of Pearl´ - vististi esimene nime saanud sort. Põõsa graatsilised oksad kaarduvad alla suure hulga kerge roosaka jumega valgete viljade raskuse all.
´White Hedge´ - asjalik hekitaim. Kasvab kenasti tihedaks, hoiab oma oksi kikkis ja ka valgete viljade kobarad püsivad ilusasti ülespidi. Max kõrgus on tal 1,2 m ja ega tema laiuski palju väiksem ei ole.

´Magic Berry´ istikud. Alles tited, aga juba tulemuslikult sugu teinud ehk viljunud!
´Magical Galaxy´ on tõestus väitele, et sorte jätkub ka lumimarjal ette näidata.