Paakspuu Rhamnus frangula ja ka Frangula alnus.

Paakspuu on ka meil Eestis looduses kasvav väike puu või suur põõsas. Tal on ovaalsed tumerohelised lehed (nagu lepal), mis värvuvad sügisel kollaseks. Viljad on alul punased ja lõpuks nad värvuvad mustaks. Mingi aeg on paakspuud väga dekoratiivsed - neid kaunistavad korraga kahte värvi viljad. Viljad on ca 6 mm läbimõõduga (nagu oad). Euroopas saadi paakspuudest parimat sütt püssirohu valmistamiseks.
Paakspuud on väga vähenõudlikud : päike kuni poolvari; kannatavad tugevat tuult; linnasudu neid ei tapa; üleujutused samuti mitte. Nätske pinnas on neile mokkamööda. Kuivust nad ei talu.
Aianduses on laiemalt kasutuses üsna mitmeid sorte -
´Aspleniifolia´ - selle põõsa lehestik näib olevat kokku sätitud rohelistest ribadest. Ka need lehevigurid värvuvad sügisel sügavkollaseks.
´Columnaris´ - on pärit USA-st (1936). Paraku on see püstise kasvuga paakspuu üsna harv aiaasukas. Ta sobiks hästi hekiks.
´Fastigiata´ - Ilmselt sisuliselt sama, mis eelmine, ainult Euroopa päritoluga.
´Ron Williams´ FINE LINE - uuem patentsort. Näeb "sambam" välja, kui 2 eelmist
´Minaret´ - kuna sambakujulise kasvuga paakspuu on kena asi, siis võib ju sorte ometigi rohkem olla!

Vana ja väärikas paakspuu ´Aspleniifolia´ Rhamnus frangula
Frangula alnus ´Ron Williams´FINE LINE
´Ron Williams´ FINE LINE

Paakspuude ametlik nimevärk on hea näide jäärapäisusest. Euroopa puukoolimehed nimetavad teda Frangula alnus. Inglastele see ei sobi kohe mitte. Nende paakspuu on Rhamnus frangula. No ei saa kaks leeri kokkuleppele! Ja sa tahad, et kõigil mobladel oleks üks laadija. Seda imet me jäämegi ootama.