Tipmine puksrohi Pachysandra terminalis

Tipmine puksrohi ´Variegata´

Tipmine puksrohi on madal pinnakattetaim, kes kuulub oma poolpuitunud võrsete pärast pooleldi puude/põõsaste seltskonda ja teise osaga hoopistükkis püsilillede perre.
Ta on igihaljas taim. Kui tema lehed tunduvad olevat viletsas seisus, siis ei maksa neid ära lõigata. Taim saab ise nende "utiliseerimisega" hakkama. Sisuliselt lähevad tuksis lehed tal taaskasutusse.
Puksrohud armastavad varjulist puudealust. Puude juured neid ei häiri. Tuult nad eelistaksid vältida. Parajalt niiske pinnas on see, mida nad jumaldavad. Kuiva ja liivast ära neile paku. Lauspäike ei sobi neile mitte! Linnatolm ja toss neid ei hirmuta. Külma nad ei pelga.
Nad õitsevad kevadel, aga õied ei ole nende tugevam külg.

´Green Carpet´ - on madalam ja hoopis aeglasema edenemisega, kui põhiliik
´Variegata´ - on kreemiga ääristatud lehtedega. Temast ei tule nii ühtlast lehevaipa, kui roheliselehelistest.
´Green Sheen´- on eripäraselt sügava rohelise tooniga lehestikuga sort. Rohelisele koloriidile lisandub pisukene kollakas varjund. Sordi selgeks eripäraks on "kõrgläikega" lehed. Kurvastaval kombel sõid mingid kahjurid taime meie aias järjekindlalt lehetuks. Pahategijad on öise söömaviisiga ja kuidagi ei õnnestunud sotti saada, kellega oli tegu. Lõpuks selgus, et see puksrohi on igat masti limuste lemmiksuutäieks. Pärast sellele tõdemusele jõudmist jälgisin, et metaldehüüdi sinised graanulid oleksid pidavalt puksrohu ümbruses saadaval ja nüüd edeneb see kaunis taim meil kenasti.

Tipmine puksrohi õitsemist alustamas.
Pachysandra terminalis ´Green Sheen´
Rahvas ütleb: ´Green Sheen´i lehed läigivad, nagu Moosese paled.