Sootamm Quercus palustris

Sootamme kodumaa on P-Ameerika idaosa. Talle meeldib kasvada niiskevõitu kohtades, kus pinnas on kergelt happeline. Tema juuresüsteem on totaalselt erinev hariliku tamme omast. Kui viimasele on iseloomulik sügavale suunduv sammasjuur, siis sootamme juurestik on pindmisem ja koosneb paljudest peentest juurtest. See asjaolu teeb selle puu (ümber)istutamise hoopis lihtsamaks, kui hariliku tammega tegelemise. Tuleb vaid meeles pidada, et sootamm ei talu kuiva ja/või aluselist pinnast. Külmakindlusega ei ole tal probleeme.
Oma kodumaal kasvab sootamm 25-30 m kõrgeks. Tema eluiga on vaid pisut üle 100 a. Tema lehed on hariliku tamme omadega võrreldes hoopis sügavamalt lõhistunud ja hõlmad on teravate tippudega.
Tema tuntuim väikesekasvuline sort on ´Swamp Pygmy´ - tugevasti lõhistunud, aga üsna suurte lehtedega puu kasvab 30 a 3 m kõrgeks. Suvel on ta lehestik roheline, aga sügisel värvub erkpunaseks, hiljem kollakas-oranzhiks. Väga hinnatud soolopuu.
´Green Pillar´ - on üks kitsaima võraga sammaspuu. Lehed on suured, sügavate sakkidega, rohelised. Sügisel värvuvad lehed punakaks või pruunikaks. Kuivanud, pruunid lehed püsivad ka talvel küljes.

Sootammede ´Swamp Pygmy´ istikud sügisvärvis