Korea vaher Acer pseudosieboldianum.

 

Korea vaher kannatab välja ka väga külma talve. Teda soovitatakse istutada kämmalvahtra ehk jaapani vahtra asemel. Viimase sordid on küll imeilusad, aga paraku on nad natuke hellikud. Korea vaher on tõesti kämmalvahtra sarnane - tema lehed on ilusasti lõhistunud, ta ei kasva ülemäära suureks, tal on ilus sügisvärv. Liiatigi on tal veel 2 omapära - tema noorte lehtede rootsud on kaetud valkjate udemetega ja tema õied on purpursed.
See Hiinast ja Koreast pärit graatsiline vaher kasvab laiuvaks põõsaks või laiuva võraga väikeseks puuks. Inglismaa suurima korea vahtra puu kõrgus olevat napp 8 m. Meil jääb ta kindlasti hoopis väiksemaks.

Kui soovid vahtraid seemnetest paljundada, siis peavad need olema täiesti värsked. Läbikuivanud seemned niisama lambist ei idane. Kui nad on sulle kusagilt kaugemalt saadetud, siis puista nad vette ja lase seal olla ühe ööpäeva. Nüüd eralda vaid põhjavajunud seemned ja külva nad aega viitmata taimekasti. Kata nad pealt kuni 6 mm paksuselt puhta mullaga ja pane kast talveks õue. Kevadel on oodata seemnete idanemist. Ära seemikuid väga tillukesena näpi, alles suuremana istuta nad ringi.