Põldvaher Acer campestre.

Põldvaher ´Carnival´ on eriti nägus tumedal foonil kasvades.

See Euroopa põlisasukas kasvab ka Põhja - Aafrikas ja Lääne - Aasias. Inglismaal kutsutakse teda "hekivahtraks". Nimelt kasutati seda väikesekasvulist vahtraliiki põldudevaheliste eraldushekkide rajamiseks. Ta õitseb lehtimise ajal roheliste õitega, mis paiknevad püstjates sarikpööristes. Ta kannatab ülihästi tugevaid tuuli. Põldvaher kannatab tugevat pügamist ja läheb sellise karmi kohtlemise peale vaid tihedamaks. Sügis värvib põldvahtra lehed valdavalt kollaseks. Aegade jooksul on aretatud suur hulk põldvahtra sorte. Nende kasvatamisel väldi kohti, kus on väga happeline või lausa savine pinnas. Talub paremini kuiva, kui harilik vaher. Paraku on viimasest külmaõrnem - läänesaartel kasvab probleemideta (leidub lausa 15 m kõrguseid puid). Mandril saab talveti vahel kannatada. Seepärast leidub seal valdavalt põõsasjaid puid.
´Carnival´ - on Hollandist ca 1989.a. leitud seemik. Tema lehed on laialt kanditud kreemvalgega. Laius on pisut suurem kui kõrgus (H=2...2,5 m)
´Pulverulentum´ - on samuti väheldane põõsasjas puu, mis kasvab väga aeglaselt. Tema rohelised lehed on justkui suhkruga üle raputatud. Ere lõunane päike ei ole neile kummalegi hea - lehtede ääred võivad pruunistuda.

Kui soovid vahtraid seemnetest paljundada, siis peavad need olema täiesti värsked. Läbikuivanud seemned niisama lambist ei idane. Kui nad on sulle kusagilt kaugemalt saadetud, siis puista nad vette ja lase seal olla ühe ööpäeva. Nüüd eralda vaid põhjavajunud seemned ja külva nad aega viitmata taimekasti. Kata nad pealt kuni 6 mm paksuselt puhta mullaga ja pane kast talveks õue. Kevadel on oodata seemnete idanemist. Ära seemikuid väga tillukesena näpi, alles suuremana istuta nad ringi.
Põldvaher on mõneti erandlik vahtrate seas - teda saab hästi paljundada ka pistoksi tehes.

Acer campestre ´Pulverulentum´
2 m kõrge ja 1,5 m lai- niisugune on ´Pulverulentum´. "Suhkrused" lehed paiknevad valdavalt lääneküljel (pildil vasakul).